Total products
0
Aliplast INFERNO
Product Code: Aliplast INFERNO
Availability: In Stock
$ 8,500
| acoustic | — |
| Air Permeability | Class 4; EN 12207 |
| Depth of Frame | starting from 200 mm |
| Depth of Leaf | 90 mm |
| Glazing Range | 27 mm to 71 mm |
| Material | aluminium/polyamide |
| system | INFERNO |
| Thermal Insulation (Uf) | from 1.05 W/m²K |
| type of doors | lift-and-slide |
| Watertightness | E1200 (1200Pa); EN 12208 |
| weight of leaf | — |
| Windload Resistance | C3/B3 (1200Pa); EN 12210 |
Reviews
0
0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0