Total products
0
Aliplast Panorama DV
Product Code: Aliplast Panorama DV
Availability: In Stock
$ 8,575
| acoustic | — |
| Air Permeability | Class 2; EN 12207 |
| Depth of Frame | 74.5 mm |
| Depth of Leaf | 74.5 mm |
| Glazing Range | 16-50 mm |
| Material | aluminium / polyamid |
| system | DV |
| Thermal Insulation (Uf) | from 1.68 W/m²K |
| type of doors | folding doors |
| Watertightness | Class E1050; EN 12208 |
| weight of leaf | to 100 kg |
| Windload Resistance | Class C1 (400 PA); EN 12210 |
Reviews
0
0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0