Total products
0
Aliplast Slide Plus
Product Code: Aliplast Slide Plus
Availability: In Stock
$ 3,200
| acoustic | — |
| Air Permeability | Class 3; EN 12207 |
| Depth of Frame | 59-103 mm |
| Depth of Leaf | 32 mm |
| Glazing Range | 6-9 mm, 20-24 mm |
| Material | aluminium / polyamid |
| system | SL+ |
| Thermal Insulation (Uf) | from 3.63 W/m²K |
| type of doors | sliding |
| Watertightness | Class 5A (200 Pa); EN 12208 |
| weight of leaf | to 120 kg |
| Windload Resistance | Class B3 (1200 Pa); EN 12210 |
Reviews
0
0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0