Total products
0
Aliplast Ultraglide (Low Threshold)
Product Code: Aliplast Ultraglide (Low Threshold)
Availability: In Stock
$ 8,500
| acoustic | 43 (-2,-6) dB |
| Air Permeability | Class 4; EN 12207 |
| Depth of Frame | 153-239 mm |
| Depth of Leaf | 67 mm |
| Glazing Range | 14-52 mm |
| Material | aluminium / thermal insulation |
| system | UG - low threshold |
| Thermal Insulation (Uf) | from 1.45 W/m²K |
| type of doors | lift-sliding |
| Watertightness | 9A (600 Pa); EN 12208 |
| weight of leaf | to 400 kg |
| Windload Resistance | Class C4 (1600 Pa); EN 12210 |
Reviews
0
0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0