Total products
0
Aliplast Ultraglide Monorail
Product Code: Aliplast Ultraglide Monorail
Availability: In Stock
$ 7,125
| acoustic | 43 (-2,-6) dB |
| Air Permeability | Class 4; EN 12207 |
| Depth of Frame | 176 mm |
| Depth of Leaf | 67 mm |
| Glazing Range | leaf 14-52 mm, fix 12-72 mm |
| Material | aluminium / thermal insulation |
| system | Ultraglide Monorail |
| Thermal Insulation (Uf) | from 0.93 W/m²K |
| type of doors | sliding, lift-sliding |
| Watertightness | Class E750 (750 Pa); EN 12208 |
| weight of leaf | to 250 kg sliding / to 400 kg lift-sliding |
| Windload Resistance | Class C5 (2000 Pa); EN 12210 |
Reviews
0
0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0