Total products
0
Hörmann LPU42 T‑Ribbed Silkgrain
$ 5,800
| Country | Germany |
| Door Height | up to 3000 mm |
| Door Type | Sectional garage door |
| Door Width | up to 6000 mm |
| Glass | Yes/No |
| Glass Type | Optional double‑pane glazing |
| Installation Depth | — |
| Leaf Thickness | 42 mm |
| Material | Double‑skinned steel |
| Number of Locks | — |
| Resistance Class | Class 3 (wind) |
| Thermal Insulation (U‑value) | Section: 0.50 W/(m²·K), Leaf: 0.90 W/(m²·K), Fitted: 1.30 W/(m²·K) |
Reviews
0
0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0