Total products
0
Hörmann ThermoCarbon Style 300
$ 15,300
| Country | Germany |
| Door Height | 1990–2350 mm |
| Door Type | Entrance Door |
| Door Width | 860–1340 mm |
| Glass | No |
| Glass Type | Silk-gloss aluminium handle, recessed grip |
| Installation Depth | — |
| Leaf Thickness | — |
| Material | Aluminium with recessed grip |
| Number of Locks | 5‑point locking |
| Resistance Class | Certified low-energy house door |
| Thermal Insulation (U‑value) | 0.50 W/(m²·K) |
Reviews
0
0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0