Total products
0
Hörmann ThermoSafe Hybrid Style 871
$ 16,300
| Country | Germany |
| Door Height | 1990–2350 mm |
| Door Type | Entrance Door |
| Door Width | 860–1340 mm |
| Glass | Yes |
| Glass Type | Triple thermal insulation glass |
| Installation Depth | 95 mm |
| Leaf Thickness | 85 mm |
| Material | Aluminium with powder‑coated stainless steel exterior |
| Number of Locks | 5‑point locking |
| Resistance Class | RC3 (std) / RC4 (opt) |
| Thermal Insulation (U‑value) | 0.9 W/m²·K |
Reviews
0
0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0